Petr Žídek

Exekutivní/Psychologický Kouč
Somatický Psychoterapeut 
Sportovní psycholog

"Často právě mentální stránka ve vrcholovém sportu určuje, zda bude zápas vyhrán či prohrán. Tituly, medaile i odměny pro vítěze mohou záviset i na jediném detailu psychické přípravy. Vítězství se může změnit v naprostou porážku během toho nejmenšího výpadku soustředění. Trénink mysli je proto stejně důležitý jako trénink těla a právě mysl dělí dobré od skvělých." 

- Ken Way

Exekutivnímu a psychologickému koučování, sportovní psychologii a somatické psychoterapii se aktivně věnuji více jak 10 let. Mám na svém kontě okolo 13 tisíc interview a mapovacích rozhovorů a přes 10 tisíc hodin koučování, mentoringu a terapie. Mezi mé klienty patří převážně lidé pracující v nejvíce exponovaných pozicích ve více jak 150 mezinárodních  firmách, majitelé úspěšných lokálních společností a vrcholoví sportovci v mnoha sportovních odvětvích. Pro-bono podporuji a koučuji ředitele a vedoucí pracovníky neziskových organizací, nadací či hospiců.


Ve své práci se snažím kombinovat a využívat všechny dostupné informace z různých oborů psychologie, vědy, výzkumu i byznysu, propojovat zdánlivě nesouvisející a vše následně aplikovat co nejefektivněji do mé koučovací praxe. Platforma Fénixu je postavena na stejném principu. Propojovat znalosti špiček ve svých oborech - a to rychle, efektivně a diskrétně s jediným společným cílem - pomoci klientovi dosáhnout jeho vysokých cílů.

BIO

Petr se narodil v roce 1968 v Písku v jižních Čechách. Již v průběhu studií na gymnáziu připravoval pro své kamarády přírodovědné expedice do hor tehdy ještě východního bloku. Po ukončení školy pak prováděl jako hlavní vedoucí několik let výpravy vysokohorských turistů a horolezců od Pyrenejských hor až po Tureckou Kappadokii.

Svůj dobrodružný sen si splnil, když s kamarádem procestovali stopem celý západ Severní Ameriky a svoji výpravu zakončili tím, že strávili podzim a zimu na hranicích Yukonu a Aljašky, kde žili a lovili zvěř spolu s indiány a Eskymáky, hledali zlato na Klondike River, učili se, jak jezdit se psím spřežením nebo jak přežít v -50’C v drsné severské přírodě.

Pro své klienty pořádá každým rokem unikátní akce, jako například koučovací týden na hausbotu na Orlické přehradě, jarní a podzimní výcviky tradičních čínských bojových umění či soukromé přednášky, workshopy a kurzy s předními českými sportovci.

Snaží se zároveň skrze své kontakty o propojování světů byznysu, sportu a nezisku ku prospěchu všech zúčastněných.

Petr je ženatý, má dvě dcery, kočku a koně. Mezi jeho koníčky patří všechny druhy sportů, psychologie, biologie, jízda na koni a na motocyklu, umělecká fotografie a cestováni karavanem s rodinou po Evropě.