Michal Břetenář

Silový a kondiční trenér

"Ukázaná platí, buď máš výsledky, nebo nemáš výsledky, nic mezi tím."

Specializuji se na přípravu vrcholových sportovců a na klienty se srdečním onemocněním nebo poruchou dechového systému. Pracuji na změnách dechového rytmu a odstranění neefektivních dechových stereotypů. Pro dosažení maximálního efektu každého tréninku používám řadu speciálních pomůcek a trenažérů jako jsou: VO2 Master, Spirotiger, Moxy, Ekg, Pulsní oxymetr, Airbike, Wattbike, Exxentric, Tendo.

Jako kondiční trenér jsem pomáhal s přípravou Karolíně Plíškové, Patriku Schickovi nebo Makhmudu Muradovovi.
Pod rukama mi prošla celá řada hokejistů z NHL, KHL a Extraligy (J. Kindl, V. Sobotka, J. Tlustý, T. Hyka, J. Lauko, D. Furch, A. Salák, J. Klepiš, P. Vrána a další). Podílím se na přípravě Michala Martínka a Jakuba Štáfka.

Fénix sports group je o možnosti posunout naši práci na další úroveň. Je to projekt 4 dlouholetých přátel, kteří se skvěle doplňují na cestě za společným cílem.  Spojení profesionálů, kteří se nebojí dělat věci po svém. Díky možnosti učit se od svých kolegů, kteří mi pomáhají rozšiřit si profesní obzory, dokáži lépe vyhodnotit nejefektivnější postup přípravy. Data a přesnost dávkování jsou klíčové faktory fyziologického tréninku, na který se v naší expertní skupině zaměřuji.

BIO

Michal se narodil v roce 1984 a do svých 22 let žil a vyrůstal v České Třebové. Od mala tíhl ke všem typům sportů a jeho snem bylo stát se profesionálním sportovcem. Přes fotbal, hokejbal a kondiční kulturistiku se dostal k boxu, který ho přivedl do Prahy. V roce 2012 se mu obrátil život naruby. Byla mu diagnostikována vrozená srdeční vada, která mu ukončila sportovní kariéru. I přes nepřízeň osudu se rozhodl u sportu zůstat a vrhl se na dráhu trenéra. Ve stejném roce poznal v té době ještě studenta fyzioterapie Jana Brázdu, který mu ukázal dechové trenažéry využívající se při dechové rehabilitaci. Společnými silami začali rozvíjet myšlenku toho, že pokud něco funguje efektivně u lidí s velkým dechovým omezením, mohlo by to fungovat i na lidech, co se chtějí výkonnostně posunout. V roce 2015 se i díky využívání dechového tréninku při výkonu seznámil s Jiřím Dostálem, který mu změnil pohled v oblasti kondiční přípravy.