BIO

Honza se narodil v Chrudimi a dětství prožil v nedalekém městečku Luži. Již v 7. třídě základní školy napsal ve slohové práci, že se stane fyzioterapeutem a bude pracovat se závěsným systémem Redcord. Vystudoval fyzioterapii na 2. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Při studiu si potvrdil, že terapie a diagnostika pomocí lan je mu nejbližší a začal pracovat v Redpoint Clinic Praha, kde sbíral zkušenosti několik let. Aktualně ho můžete nalézt v Centru sportovní traumatologie, kde má svou soukromou ordinaci. Baví ho využívat svoje znalosti a zkušenosti z fyzioterapie a propojovat je se zpěvem i tréninkem. Spolupracuje tak na workshopech Tělo a hlas a pořádá semináře o základech řízení pohybu v praxi pro trenéry.

"Existuje tisíce různých typů cviků a tréninků, pokud ovšem není jejich zátěž správně nadávkovaná, nebudou dostatečně efektivní."

Mou specializací je Norská metoda Neurac. Zabývám se diagnostikou a testováním řízení pohybu mozkem s využitím závěsného systému Redcord. Na základě precizního otestování lze odstranit bolest pohybového aparátu, přijít na příčiny opakovaných zranění sportovců a dobře odhadnout, kdy je tělo připraveno na požadovanou zátěž. Testuji tak nedostatky v pohybové a koordinační funkci těla, které je třeba následně vytrénovat tak, aby tělo mohlo fungovat účinně. Cílem tréninku je umožnit maximálně využít sílu v pohybu a dosáhnout tak co nejlepšího výkonu. Na základě zjištěných testovacích dat vedu individuálně zacílené aktivní terapie pro dosažení maximální efektivity pohybu s dlouhodobým účinkem.

Fénix Sports Group pro mě symbolizuje daleko objektivnější pohled na lidské možnosti, než jaký dokáži mít samostatně pouze svou optikou fyzioterapie. Díky tomu, že každý z členů týmu FSG zná detailně práci těch ostatních, můžeme se chytře rozhodovat, jaký typ tréninku a v jakém načasování co nejefektivněji zvolit.

V rámci fyziologických principů výkonu se zabývám pohybovou a koordinační složkou, která zajišťuje co nejúčinnější pohyb i při té nejvyšší zátěži.

Funkci řízení pohybu zaznamenávám pomocí přesných dat do tzv. Neurac protokolu, který slouží ke kontrole vývoje pohybu a jeho změn.

Fyzioterapeut

Jan Brázda